У кожного майстра точно є улюблений список матеріалів, з якими подобається працювати. Для тих, хто виготовляє сувенірну продукцію, пластикові деталі чи замається декоруванням фасадів, інтер'єру, але ще пробував рідкий пластик, настав час експериментувати!
Такі поліуретанові пластики відносять до двокомпонентних матеріалів, що складаються з рідких компонентів, які після змішування та заливання у форму полімеризуються і набувають властивостей твердого пластику заданої формою конфігурації.
Головне правило при роботі з ними – це відсутність вологи!
Всі рідкі пластики, будь якого виробника, дуже чутливі до вологи. Саме тому дуже важливо мати абсолютно сухими форми перед заливанням. Навіть невелика кількість води може призвести до появи бульбашок, недозатвердження пластику, ефекту пухкості. При роботі з матеріалами рекомендується, щоб вологість повітря не перевищувала 50%.
Для заливання пластика зазвичай використовують форми з силікону, які мають антиадгезіонні властивості, відповідно форма не потребує змащування перед заливкою пластику, а також силікон стійкий +250°С. При затвердінні рідкий пластик виділяє тепло, і форми силікону витримують істотно більше циклів, ніж форми виготовлені з інших полімерів.
Ще одне важливе правило – обов'язкове перемішування компонентів у тарі постачальника.
Якщо матеріал поставляється в каністрах, необхідно інтенсивно струсити кожний компонент. До складу компонентів також входить «осушувач», який починає діяти з моменту, коли рідкий стан пластику стикається з вологою повітря і обмежує її вплив. Осушувач має щільність вище за інші компоненти пластику, тому допускається розшарування та висаджування його в осад. Тому дуже важливо добре з'єднати всі компоненти до однорідного стану. Якщо цього не буде, тоді пластик може недоотвердитися, бути пухким, виділяти маслянистість, спінюватися і не відповідати заявленим властивостям.
Не бажано одночасно змішувати великий обсяг пластику!
При роботі з рідким пластиком є тонкість, яку не всі знають. При змішуванні рекомендується замішувати його невелику кількість. Якщо виріб об'ємний і потрібно багато матеріалу, тоді бажано змішувати та заливати частинами. Шари прилипають один до одного.
При змішуванні від 10 до 500 грамів компонентів час життя матеріалу відповідає вказаним значенням виробника, при збільшенні, у ваговому співвідношенні, компонентів час життя пластику скорочується (залежно від марки та ваги від 10 секунд до 15 хвилин).
Тому обираючи пластик звертайте увагу на час життя матеріалу, оскільки крім необхідного часу на ретельне перемішування компонентів, необхідно ще враховувати час на вихід бульбашок повітря, які виникають при змішуванні компонентів.
Спробувавши вперше, майстри залюбки обирають рідкий пластик для постійної роботи, якісні вироби з якого мають достатньо низьку собівартість. Він може стати вашим Ідеальним продуктом для лиття мініатюр чи габаритних сувенірів та виготовлення прототипів складних деталей та тонкостінних мініатюр.
Не баріться і замовляйте цей матеріал в компанії Силіконполіпласт. Завдяки малим строкам доставки зможете швидше почати використовувати його в своїй практиці.