Виробництво тротуарної плитки, штучного каменю, предметів мистецтва, прикрас та біжутерії і активне використання в будівництві – далеко не повний перелік можливостей застосування силікону.
У цій статті торкнемося процесу самостійного створення силіконових форм, застосовуючи рідкі силікони RTW 320 і RTW 340 компанії Силіконполісистем.
Огляд процесу
Послідовність створення виробів методом лиття частіше однакова: створюється модель, за допомогою якої відтворюється силіконова форма, яка заповнюється сумішшю і в результаті отримуємо готовий виріб. Проте, в залежності від складності моделі, потрібних якостей, будь який етап може корегуватися в значній мірі.
Методи створення форм
• Суцільна заливка
Це найпростіший спосіб. Модель розміщують в спеціальну герметичну ємкості із пластика чи іншого матеріалу, що називається опалубкою. Модельний зразок щільно фіксують і заливають силіконом. Для цього чудово підходить як рідкий RTW 320, так і RTW 340 – двокомпонентний, еластичний і міцний, щоб створювати прості вироби, рельєфи, сувеніри та форми для інших відливок.
· Розрізна форма
Даний метод схожий з попереднім. Відмінність полягає лише в тому, що форма надалі розрізається для полегшення знімання. При виготовленні модель закріплюють у підвішеному стані за допомогою нитки, дроту або на тонкій опорі.
Цей метод використовують для створення більш складної герметичної форми технічного виробу.
· Двоскладова форма
Цей спосіб полягає в розміщенні деталі на глиняну або пластилінову основу, що поділяє форму навпіл. На основі є спеціальні замки, що забезпечують суміщення двох форм. Навколо збирається опалубка та герметизується клеєм або пластиліном. Після цього форма перевертається, відбувається очищення глини або пластиліну, відбувається покриття силікону роздільним складом та заливка другої половини форми.
· Метод під намазку
Для створення форми з використанням методу «під намазку» обирайте силікон RTW 340. Якщо вирішили експериментувати зі звичайним компаундом, тоді потрібно буде додавати загущувач.
Рідкий матеріал треба наносити за допомогою пензля або шпателем в декілька шарів. Також потрібно чергувати в’язкість і швидкість твердіння, це необхідно для того, щоб форма була максимально деталізована і міцна. Після того, як закінчили виготовлення шарів, приступаємо до створення жорсткої зовнішньої оболонки, завдання якої буде тримати форму.
Звертайтесь до досвідчених спеціалістів компанії Силиконполісистем, зможете з каталогу https://silicone.kiev.ua/catalog/silikon.html обрати саме той тип рідкого силікону, що найкращим чином задовольнить ваші потреби по вартості та якостям у втіленні ваших задумів.